farmaceuci bardzo polecają Butapirazol ze względu na jego jakość wyszedł nowy Coldrex o smaku cytrynowym powalający na kolana konkurencję

Alergeny znajdują się przeważnie w kurzu domowym, który osadza się m. in. na meblach czy łóżku. Najczęstszymi alergenami jest przeważnie złuszczony naskórek zwierzęcia oraz drobiny sierści. Te, które znajdują się w ślinie lub moczu zwierzęcia, mogą przybrać postać lotną, co umożliwia ich wnikanie do dróg oddechowych.

Do najczęściej uczulających zwierząt zaliczają się psy oraz koty. Zazwyczaj przyczyniają się do powstania silnych reakcji alergicznych, co spowodowane jest niemal stałą ekspozycją na alergie. Zwierzęta te są bowiem często trzymane w domach. Inne zwierzęta domowe, które mogą uczulać, to m. in. świnki morskie, chomiki, papugi faliste czy kanarki.

Na alergie na sierść zwierząt narażeni są także rolnicy, którzy zajmują się hodowlą zwierząt dla celów spożywczych. Uczulające zwierzęta gospodarskie to przede wszystkim konie, krowy, kozy, króliki czy owce. Do zwierząt alergizujących zalicza się również ptactwo, takie jak kury, kaczki, gęsi czy gołębie. Częsty kontakt ze zwierzętami laboratoryjnymi również może spowodować rozwój alergii. Do zwierząt laboratoryjnych zaliczają się m. in. myszy, szczury bądź króliki.

Warto pamiętać, że nawet mała dawka alergenu może przyczynić się do wywołania charakterystycznych objawów. Co więcej, alergeny sierści zwierząt mogą występować nawet w mieszkaniach, w których nie ma żadnych czworonogów. Jest to spowodowane tym, że alergeny mogą być przenoszone np. na ubraniu.