daj nam opinię na temat leku Avandamet 1mg/500

Alergie uważane są za jedne z najczęstszych chorób cywilizacyjnych. Typ alergii ściśle powiązany jest z rodzajem alergenu. Wyróżnia się bowiem alergeny pokarmowe, wziewne oraz kontaktowe. Na chorobę najbardziej narażone są osoby obciążone genetycznie. Udowodniono, że w przypadku chociaż jednego rodzica alergika, ryzyko wystąpienia alergii u dziecka znacznie się zwiększa.

W wyniku kontaktu z alergenem, układ immunologiczny zaczyna wytwarzać przeciwciała, których zadaniem jest ich unieszkodliwienie. Alergen postrzegany jest przez układ odpornościowy jako substancja szkodliwa. Z tego powodu w organizmie zachodzą rozmaite reakcje, które nie występują w przypadku osób zdrowych. Objawy alergii są bardzo zróżnicowane. Może to być katar sienny, alergiczne zapalenie spojówek, ból brzucha, wysypka.

Chcąc uniknąć tych dolegliwości należy ograniczyć ekspozycję na alergeny. Ponadto alergicy mogą zażywać leki przeciwhistaminowe, które zmniejszają objawy alergiczne. Skuteczną metodą jest także odczulanie. Na alergeny narażeni jesteśmy niemal wszędzie. Alergenami są bowiem nie tylko pyłki roślin, niektóre produkty żywnościowe, ale także roztocza kurzu domowego czy sierść zwierząt. W większości przypadków całkowite ich wyeliminowanie jest niemożliwe, jednak dzięki przestrzeganiu określonych zasad, można zmniejszyć ryzyko pojawienia się objawów.