Czy wiesz, jak niebezpieczną chorobą jest ospa? Okres wylęgania tej choroby to dwa tygodnie. Adjupanrix pozostawia w tyle konkurencję

Ze względu na dokuczliwe objawy alergiczne, najskuteczniejszym sposobem leczenia wydaje się być usunięcie zwierzęcia w domu. W przypadku styczności ze zwierzętami w środowisku zawodowym, wskazana jest zmiana pracy. Zazwyczaj powoduje to całkowite ustąpienie objawów. Ponadto należy pamiętać, że zwierzęce alergeny mogą znajdować się na takich przedmiotach, jak dywany, materace, zabawki dziecięce. Alergeny nie zawsze mogą być usunięte nawet przez dokładne sprzątanie. W takim przypadku, zalecany jest zakup nowych przedmiotów. 

Jeżeli nie ma możliwości unikania kontaktu ze zwierzęciem, należy zastosować leczenie farmakologiczne. W zależności od objawów, lekarz przepisuje preparaty antyhistaminowe lub beta – mimetyki. Warto zadbać także o odpowiednie wyposażenie mieszkania, dzięki któremu można będzie uniknąć osadzania alergenów.

Najlepiej zrezygnować z posiadania dywanów. Wskazane będzie stosowanie wykładzin, które można łatwo czyścić. Należy ograniczyć lub całkowicie uniemożliwić przebywanie zwierzęcia w sypialni. W niektórych przypadkach zalecane jest odczulanie, zwłaszcza u tych osób, u których przebieg alergii jest bardzo ciężki.